Call Of Duty Mobile

Call Of Duty Mobile çıktı!

Call of Duty: Mobile nihayet çıktı! Mobil shooter hayranlarının heyecanlanacak bir nedeni var . Oyun, Android ve iOS için 1 Ekim’de dünya çapında yayınlandı.

Oyun, Modern Warfare ve Black Ops gibi diğer COD oyunlarının haritalarını, silahlarını ve karakterlerini birleştiriyor . Oyuncular, Nuketown ve Hijacked gibi tanıdık hayranların favori haritalarına katılırken konsola benzer bir deneyim kazanacaklar. John Price, David Mason, Simon “Hayalet” Riley, Thomas Merrick ve Alex Mason gibi karakterler de oyunda açılabilir.

Ayrıca, COD: Mobile , 100 kişilik bir savaş haritası modunu kullanacak. Bu mod Call of Duty’den Blackout’a benzer. Oyuncular bu modu PUBG Mobile‘den bildiğimiz solo, iki ya da dört kişilik takım modlarında birinci (FPP) ve üçüncü şahıs (TPP) perspektiflerinde oynayabilecekler.

Oyundaki geçmiş sürümlerde, oyuncular zombiler modunda da oynayabiliyorlardı. Ancak bu sürümde battle royale versiyonunda karşınıza çıkabilirler.

Cep telefonu versiyonundaki yutturmaca açıkça görülüyor ki , yalnızca Çin’de 60 milyon ön kayıt sahibinin geçtiği bildiriliyor . Tüm ülkelerdeki ve her iki platformdaki ön kayıt sahiplerinin sayısı mevcut olmasa da , Mayıs ayında COD: Mobile’in Google Play Store’da 10 milyon ön kayıt yaptığını ortaya koydu .

 

PUBG Mobile VS Call Of Duty Mobile

PlayerUnknown’s Battleground veya kısaca PUBG Mobile , Hindistan’da mobil oyun dünyasında bir devrimden başka bir şey değil. Daha önce hiç bir ülkede bir oyun unvanı olmamıştı ve kesinlikle bu oyun bir mobil oyun olamazdı. PUBG Mobile’ın yayıncısı olan Tencent’in , eSpor’ların yeterince öneme sahip olmadığı ülkede başarılı bir unvan için formülü bulduğunu söyleyebiliriz .

Bilgisayar platformunda PUBG , nispeten yüksek donanım gereksinimleri nedeniyle ülkede büyük ilgi göremese de, mobil cihazlarda oyun hayat buldu. Bir yıl içinde, PUBG Mobile‘in özel kanalları, büyük turnuvaları ve daha fazlasını sunan YouTuber’ları görmeye başladık. PUBG’nin mobil popülaritesine sessiz kalamayan Activision, dünyaca ünlü amiral oyununu mobil platformuna getirerek büyük bir ses getirmek istedi. Call of Duty: Mobile oyunu ile adete piyasada bende varım dedi.

Daha açık olmak gerekirse Call of Duty , daha önce cep telefonlarında bulunmaktaydı, ancak oyunun kapsamı çoğunlukla tek bir oyuncu ile sınırlıydı. Yeni Call of Duty: Mobile ile Activision, Android / iOS’ta tam teşekküllü bir konsol benzeri çok oyunculu deneyimini başlatmak istiyor. 

İşte PUBG: Mobile ile karşılaştırmalı olarak düşüncelerim.

Herkesin Call of Duty’yi oynamak istemesinin temel nedeni  sunduğu çeşitli çok oyunculu farklı modlardır. Kullanılmakta ve elbette en çok zevk alınanlarıı Ölüm Maçı, Hakimiyet, Cephe, Ara ve Yık. Aksiyon, süper hızlı tempolu, siz ve ekibiniz ilk önce puan limitine ulaşmaya çalışırken, her modda olduğu gibi nefes almak için zaman bile vermeksizin, sonsuz yeniden doğmalara sahip olacaksınız. 

Buna karşılık, PUBG Mobile’ın ayrıca birkaç modu vardır, ancak hiçbirinde COD olarak adrenalin pompalama deneyimi yoktur . Hızlı tempolu aksiyon almak için en yakın olanı War Mode’dadır ve bu bile sizi her öldüğünüzde can sıkıcı bir şekilde uçaktan atlamaya zorlar. Ana Klasik mod Battle Royale kesinlikle, PUBG Mobile’ın en büyük cazibesi olsa da yapabileceğiniz sınırlı şeyler de vardır. Öte yandan, COD’deki Battle Royale temelde  COD Blackout’tur.mobil platforma geldi. Özel sınıflar, helikopter gezintileri, gol puanı, daha küçük bir harita, zombiler, dev bir tazı, düşmanı etkilemek için daha fazla yer ve daha fazlası var. Bu bir tercih meselesidir, ama gerçekten Battle Royale modunu değerlendirmek gerekirse oynanış ve heyecan olarak COD bir tık önde.

 

Call Of Duty ve PUBG Mobile PC Platformundan Oynanış

 

Aynı PUBG Mobile’de olduğu gibi yine GameLoop uygulamasını indirip Call Of Duty Mobile’ı diğer platformlarla birlikte oynayabilirsiniz.

GameLoop indirmek için tıklayın

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *